Баланс і тайм-менеджмент: як домогтися продуктивності і в тренажерному залі, і в офісі?

Як показує практика, основний секрет продуктивної роботи після тренувань – правильно підібране навантаження. Таке індивідуальне тренування не зменшує сил: навпаки, воно додасть вам бадьорості на весь день. Звичайно, це стосується ранкових занять. Разом з зарядом енергії вони дають можливість структурувати час, що залишився.

Підібрати правильне навантаження допоможе тренер – разом з лікарем він оцінить вашу поточну фізичну підготовку і стан здоров’я. Крім того, фахівець дасть додаткову мотивацію не пропускати тренування. Добре стимулює на заняття і компанія однодумців. Постарайтеся знайти серед колег або друзів людей, які захоплюються тим же видом спорту, що і ви.

Інший важливий елемент продуктивності – достатня кількість часу для відновлення організму між заняттями. Вісім годин сну, дотримання водного балансу і здорової дієти з вірно розрахованою кількістю білків і вуглеводів – кращі Лайфхаки для ефективного поєднання роботи і спорту. При цьому поїсти можна протягом години після фітнесу. Лікарі-дієтологи рекомендують дотримуватися перерви в 3-4 години між прийомами їжі. Якщо поїсти за півтори години до тренування, як раз потрапите в потрібний інтервал.

Ще один секрет продуктивності і на тренуваннях, і на роботі – самодисципліна і тайм-менеджмент. Заздалегідь заплануйте завдання і цілі на день: це дозволить прокачати навик розподілу пріоритетів. Як правило, з труднощами початківець спортсмен стикається лише перші пару місяців. Потім тренування входять в звичку, і тіло саме «просить» фізичного навантаження.

Як відомо, продуктивність багато в чому залежить від правильного настрою. Поставте собі мету для тренувань – можливо, ви хочете позбутися від зайвої жирової маси, домогтися красивого рельєфу або підготуватися до змагання. Усвідомлення того, що ви не просто витрачаєте час на тренування, а займаєтеся важливим і корисним завданням, додасть додаткової мотивації.

Чи варто поєднувати фітнес з іншими видами спорту?

Деякі види спорту, які можуть подобатися спортсмену, можна ефективно включити в програму. Наприклад, плавання може доповнити силові тренування і допомогти відпочити після занять. Низькоінтенсивні навантаження, наприклад, йога або прогулянки, стануть хорошою підмогою для відновлення організму. Головне – правильно розрахувати сили і не займатися додатковим видом спорту «на результат».

Небажано поєднувати фітнес з важкими навантаженнями на кшталт боксу або силовий атлетики. Щоб якісно позайматися і не втратити працездатність, заплануйте такі тренування в різні дні. Обов’язково повідомте фітнес-тренера, що займаєтеся ще одним видом спорту – він адаптує під вас навантаження в залі. Так ви зможете уникнути протиріч між тренуваннями і не перевищити свою норму по вправам.

При цьому сноуборд, ковзани й інші сезонні види спорту вписуються в концепцію фітнесу. Головне для фітнес-спортсмена – ведення здорового способу життя: правильне харчування, тренування плюс відновлення. Він може комбінувати різні види фізичної активності, будь то біг на доріжці або катання на сноуборді. Адекватно розподіліть навантаження – прислухайтеся до свого тіла і запитайте тренера, як підібрати вправи з урахуванням ваших індивідуальних особливостей.