«Синдром трьох крісел» – вдома, в автомобілі і на роботі – істотно знижує якість нашого життя, тому немає іншого вибору, окрім як зробити спорт її частиною. Як тренуватися з задоволенням?

«До питання “як полюбити спорт” варто підходити менш філософськи, більш прагматично. – Уявіть біржового брокера, будівельника або іншого професіонала. Він займається “своєю” справою, тому що провів за нею тисячу або навіть сотню тисяч годин. Йому, може, і подобається, але він – вже професіонал своєї справи. Так ось щоб полюбити спорт, зрозуміти, “твоє” це або “не твоє”, потрібно спочатку спробувати. Не можна полюбити те, що не стало частиною твого життя.

Є кілька етапів формування звички. По-перше, у людини виходить те, що вона робить; по-друге, вона бачить результат; по-третє, вона відчуває себе добре.

Перший етап. Часто буває так, що людина приходить у фітнес-клуб, і тренер створює такі умови, що на другий-третій день після тренування людина відчуває себе огидно – у нього все болить, він не може нормально рухатися. Звідси дві важливі умови – це поступовість і регулярність. Потрібно зробити так, щоб навантаження було невеликим, тренування – цікавим, і людині просто подобалося те, що вона зробила: побігала, поприсідала, зробила функціональне тренування. Дорослі в спорті нічим не відрізняються від дітей – якщо дорослому щось не подобається, він цим займатися не буде. Тому потрібно урізноманітнити тренувальний процес, придумувати щось розважальне, наприклад, гру, щоб потішити свою внутрішню дитину. Це дуже важливо, особливо в інтенсивному тренінгу.

Другий етап. Потрібно закріпити звичку. Це означає, що ще дві-три-п’ять тренувань необхідно потренуватися в задоволення, і тоді на підсвідомості відкладеться, що спорт приносить приємні відчуття. Плюс вже після двох-трьох тренувань помітний результат, тому що тіло завжди реагує на будь-який вид навантаження.

Третій етап. Багато хто займається не стільки для того, щоб мати гарний вигляд, скільки для того, щоб краще себе почувати. З тілом – як з мозком: вона створена для навантаження, і якщо його не навантажувати, воно буде поступово в’янути та не буде нормально функціонувати ».

Як почати?

  • Витратьте на заняття спортом як мінімум 100 годин, тільки потім робіть висновки. Формування звички за 21 день – це міф: пластичний хірург Максвелл Мальц стверджував, що якщо пацієнту ампутувати частину тіла або орган, протягом 21 дня після він буде відчувати фантомний біль, а потім пристосується до нової реальності. Але як показує практика, на формування звички йде кілька місяців, тому через три тижні треба не розслаблятися, а навпаки, «дотиснути», бути більш сконцентрованим.
  • Ставте реальні цілі, інакше очікування і реальність можуть не збігтися. Багато хто ставить собі за мету, наприклад, схуднути на 10 кг і не досягають її. А потім кажуть: “Я ні на що не здатний, це не моє” і йдуть з фітнесу. Цілі повинні бути досяжними. Наприклад, не схуднути, не набрати м’язову масу – тому що процеси формування тіла досить тривалі – а навчитися підтягуватися 5 разів, сісти на шпагат за 3-4 місяці, віджатися 15 разів. Це більш реальні цілі, які не так безпосередньо пов’язані з тілом. Доброю метою також може стати формування звички ходити в зал 2-3 рази в тиждень.
  • Завдання на перший день – просто прийти в зал. Походити на доріжці і піти. Через день або два зробити те ж саме: переодягнутися, вийти, походити 20 хвилин на доріжці і піти. До кінця тижня план «просто походити і піти» людина швидше за все не тільки виконає, але і перевиконає, і у нього з’явиться почуття задоволення. Якщо перший час ваші цілі будуть вимагати мінімальних зусиль, звичка поступово сформується.
  • Виберіть той напрямок фітнесу, який вам до душі. Людина може не полюбити «кач» або стрейч або біг, але не полюбити рухову активність – навряд чи. Якщо ви ще не знаєте, чим зайнятися, сходіть на групове заняття (стрейчінг, BodyPump, BodyCombat, RPM), поплавайте, побігати. Або, наприклад, спробуйте потренуватися як улюблений блогер.
  • Не перетворюйте спорт в рутину . На першому етапі кожне тренування повинно бути унікальним.

За що полюбити спорт?

«За те, що він робить з людиною неймовірні речі. По-перше, зовнішні зміни змінюють людину зсередини, стабілізують внутрішній стан. Це психіка. По-друге, будь-якій людині подобається добре виглядати, коли на нього звертають увагу. Це фізика. По-третє, соціальність. Якщо людина досягає результатів і успіхів в спорті, йому набагато легше “перенести” цей досвід в роботу, спілкування з людьми.

Подивіться на тіло, як на предмет, створений для роботи, руху, навантаження. У вас немає іншого вибору, окрім як спробувати багато, знайти той вид занять, який вам подобається, і тренуватися як дитина ».

Поделиться
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter